ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8816162
*
nr 881 6162
Spegel
höjd: 137 ca
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 19:41:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 11:27:23
1
1.000 kr
16/3 21:11:25
2
1.200 kr
17/3 15:29:06
3
1.700 kr
17/3 16:34:39
4
1.500 kr
17/3 16:34:49
4
1.700 kr
17/3 16:34:57
4
1.800 kr
17/3 19:34:17
2
1.900 kr
17/3 19:36:13
4
Vinnande bud
17/3 19:37:53
4
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
*
Spegel
nr 881 6162
Spegel
höjd: 137 ca
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 11:27:23 | 1 | 1.000 kr |
16/3 21:11:25 | 2 | 1.200 kr |
17/3 15:29:06 | 3 | 1.700 kr |
17/3 16:34:39 | 4 | 1.500 kr |
17/3 16:34:49 | 4 | 1.700 kr |
17/3 16:34:57 | 4 | 1.800 kr |
17/3 19:34:17 | 2 | 1.900 kr |
17/3 19:36:13 | 4 | Vinnande bud |
17/3 19:37:53 | 4 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46